O różnościach poważnie lub mniej poważnie.

To nie jest „kraj” dla głupich ludzi.

W XXI wieku Internet to potężne medium. A w zasadzie to miejsce łączące wszystkie media w jedno. Znajdziemy tu wydania codziennych gazet, internetową telewizję, obejrzymy mecz online, czy poczytamy e-booka. Wszystko to tworzone dla mas, podług trendów i na miarę uniwersalną – tak, aby pasowało dla wszystkich. Jest to też świat, w którym przebywać może każdy. Może wejść, pozwiedzać i zostawić swój własny ślad. Niestety, jak już napisałem – każdy…

 

 

Dużą część treści dostępnej w sieci tworzą ludzie. Różni ludzie i różne treści. Są więc blogi, strony internetowe na przeróżne tematy, fora, sieci społecznościowe, gry, muzyka, filmy i wiele wiele więcej. Wszystko rozbija się o jakość. Czasami, chociaż jestem z charakteru spokojnym człowiekiem, czytając bzdury jakiegoś internetowego pieniacza czy innego trolla, klnę w myślach na czym świat stoi.

 

Miło jest poczytać słowa kogoś mądrego, ciekawą recenzję filmu, opowiadanie, czy artykuł. Czasami jednak bywa tak, że głos zabierają osoby, które nie mają kompletnie nic do powiedzenia. Zastanawiam się czasami, jaki mają cel osoby trollujące w merytorycznych dyskusjach, floodujące tematy na forach, rozsiewające spam, czy inne bzdury i zaraz odpowiadam sam sobie: żaden. Choć ciężko to pojąć, troll jest trollem z czystej perfidnej przyjemności. Nic nie cieszy go bardziej niż bycie przysłowiową łyżką dziegciu w beczce miodu. Sieć to w gruncie rzeczy fajne miejsce, które niesie ze sobą dużo dobrego – to tak naprawdę dobra zabawa. Tyle, że ciągle mam wrażenie, że ktoś próbuje mi tą zabawę zepsuć. Czasami więc po prostu marzę, choć to marzenie nierealne i nigdy się nie spełni, aby służbę w sieci rozpoczął Szeryf jak ten z obrazka.

 

Z własnej próżności i trochę też dla spokoju ducha, zacząłem więc tworzyć swój blog. Nic tak nie łechta własnego ego, jak umieszczenie w sieci własnego „ja” i napisanie kilku własnych zdań. Z drugiej zaś strony, zawsze staram się, aby treści, które wychodzą spod moich klawiszy, były możliwie najwyższej jakości. Owszem, mam świadomość, że nie jest to nic nadzwyczajnego, ale tworzę na miarę swoich możliwości. To taka e-wizytówka, którą każdy z nas zostawia w Sieci. I nawet, jeśli ktoś nie zgadza się z tym, co napiszę czy twierdzę, nie jest to powód, by prostactwo czy wręcz chamstwo brało górę nad dyskusją. Ale widać inni po prostu inaczej nie potrafią. Pobożnym życzeniem jest, aby Internet stał się miejscem, gdzie panuje ład, harmonia i porządek, a każdy zarejestrowany na forum użytkownik w swoich postach zgrabnie argumentował swoje racje. Można jednak dołożyć starań, aby Internet stał się miejscem nieco lepszym. Po pierwsze samemu dając coś od siebie, a po drugie, korzystać z wszelkich metod zwalczania sieciowych śmieci – czy to z pomocą moderatorów, czy administracji danego serwisu, czy też stosownych komentarzy, czy jeszcze innych sposobów, które przyjdą wam na myśl.

 

Co by jednak nie było, trzeba pamiętać: Internet to nie jest miejsce dla głupich ludzi. Jak chyba każde inne miejsce. To takie przemyślenia na krótki post, na zwykłym blogu, na rozpoczynający się zwykły weekend. Pozdrawiam!

 

 

Wersja PDF do pobrania

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s