O różnościach poważnie lub mniej poważnie.

Życie jest jak pudełko czekoladek…

Dziś jest Twój kolejny szczęśliwy dzień. Po raz kolejny oto dostajesz ogromne pudełko czekoladek. Tylko dla Ciebie (a może zechcesz się nim z kimś podzielić?). Na górnym wieczku piękna etykieta. Masa smaków, zapachów i egzotycznych aromatów. A co tam będziesz oglądał wieczko, otwórz! W złociście wyściełanym pudełku siedzą skubane i się patrzą na Ciebie…czekoladki, słodycze. Nie możesz się oprzeć, żeby nie spróbować, a jest ich tak dużo. Najlepiej od razu wybrać swój ulubiony smak…ale która to czekoladka???

Życie jest jak pudełko czekoladek. Zapewne wielu z Was słyszało ten tekst. Mnie przypomniał się on wczoraj, podczas pewnej rozmowy i faktycznie: coś w tym jest i w gruncie rzeczy można powiedzieć, że to całkiem udane porównanie. Bo codziennie jest tak, jak we wstępie. Każdy dzień, to zupełnie nowe pudełko czekoladek. Świeże, nieodpieczętowane jeszcze. Czeka, aż je rozpoczniesz i sięgniesz po swój ulubiony smak – zrobisz to, co najbardziej lubisz. Albo będziesz po kolei próbował nieznanych Ci kształtów i smaków – spróbujesz czegoś nowego, nieznanego, czegoś, co czasami odczujesz w ustach jako słodką czekoladkę, innym razem znowu, będzie to coś z nutką goryczy. I z elementem zaskoczenia. Coś co wiąże się z niespodzianką, ale i ryzykiem. Bo każde pudełko – to  zagadka. Nie wiadomo, co wybierzesz. A Ty, co zrobisz ze swoim pudełkiem słodyczy? Zachomikujesz gdzieś tylko dla siebie czy może podzielisz się z kimś innym?

No i na koniec jest jeszcze niemiła (chyba) informacja: każde słodycze się kiedyś kończą albo tracą swój termin przydatności, ale tak naprawdę nie warto się tym przejmować, tylko próbować i cieszyć się smakiem. Bo czy ktoś z Was kiedyś wyrzucił czekoladki do kosza na śmieci? Nie sądzę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s